>

pic

עורך דין לענייני משפחה בתל אביב עוסק בתחומים מורכבים ורגישים

 

עורכת דין לענייני משפחה בתל אביב הדסה שמואלביץ' בקיאה ומומחית בתחום דיני משפחה, הירושות והצוואות, ניהול עזבונות, דיני אפוטרפסות, ענייני מעמד אישי, לרבות הסכמי ממון. במקביל לפעילותה בתחום מרצה הדסה לגבי נושאים אלו במועדוני גימלאים בתל אביב ובפני חד הוריות על החשיבות הרבה שבעשיית צוואות, בייחוד במקרים של משפחות לא נורמטיביות כמו של ידועים בציבור או בעלי נכות גופנית ונפשית.

משרדינו עוסק בצוואות פרטניות, אשר נכתבות על ידי המוריש לבדו ומבטאות את רצונו האישי בלבד וכן צוואות הדדיות שהינן כמו חוזה בין שני בני זוג עם צוואת מוריש אשר מתבססת על צוואת המוריש השני כאשר התייחסות אליה הינה הדדית ובלתי נפרדת.

צוואה היא מסמך אישי שאדם מצווה את רכושו ליורשיו.אדם זה יפנה אל עורך דין לענייני משפחה תל אביב אם הוא גר באזור זה. פנייה אל עו"ד תהיה כאשר אותו מצווה, יהיה בדעה צלולה ומיושבת. היתרון הגדול בעריכת צוואה, הינו שניתן לשנות אותה על פי שיקול הדעת הבלעדית של המצווה. רבים עורכים צוואות עוד לפני הגיעם לגיל זקנה היות ולעולם לא ניתן לדעת מה ילד יום. יש לחשוב הטב על תוכנה של הצוואה לפני שתפנו אל עו"ד לדיני משפחה. אם אדם, עדיין לא הספיק לכתוב צוואה בעודו בחיים, ביהמ"ש לענייני משפחה יחלק את רכושו של הנפטר שווה בשווה בין יורשיו. במידה והצוואה תהה ברורה וקלה להבנה, לא תהיה סיבה לסכסוך בין יורשיו של המצווה.

בני זוג הנמצאים בסכסוך ועומדים בפני גירושין, כדאי כי יערכו צוואה. הסיבה לכך נובעת בשל ילדים קטינים וכאשר אחד מההורים לא סומך על השני ומבקש למנוע מצב שבמקרה של פטירה חלילה, ההורה השני ינהל את רכושם של הקטינים, כפי שקורה אם אין הוראות מפורשות בעניין זה. במצבים מעין אלה, מומלץ תמיד לערוך צוואה ולקבוע כי אם אחד מההורים ילך חלילה לעולמו בטרם עת כאשר הילדים עדיין נחשבים כקטינים, ימונה נאמן שאותו יבחר המצווה כאשר הוא יערוך את צוואתו באמצעות עורך דינו, שינהל את הרכוש ירשו הקטינים ויבטיחו כי הקטינים יקבלו את הירושה בהגיעם לגיל 18.

 

מה מומלץ להכין מראש לפני עריכת צוואה אצל עורך דין לענייני משפחה בתל אביב?

על מי שמעוניין לערוך צוואה, יש להכין רשימה של הנכסים והכספים בבנק {למרות שהכספים עשויים להשתנות}, אישורים רפואיים המעידים כי המצווה אכן בריא בנפשו, מסמכים המעידים כי הוא בעלם של הנכסים. עו"ד לענייני משפחה, המתמחה בצוואות, יכיר במנגנונים בצוואה שיגנו על היורשים, למשל אם אחד מהיורשים נתבע ע"י נושים אחרים ויש למנוע מהנושים א האפשרות שישימו את ידם על נכסי הירושה. כל מקרה הוא מורכב וניתן יהיה לפתור את המקרים השונים באופן חוקי ומקובל.

תמיד כדאי להתייעץ עם עו"ד המנוסה בניסוח צוואות בכדי שהצוואה אכן תשקף את רצונו של המצווה באופן ברור ומלא. ישנן דרישות מהותיות להכרה בתוקף הצוואה ולסוג הצוואה. על מנת שרצונכם לא ייפגע בעת מילוי הצוואה בשל ניסוח לא ברור או שדרישת החוק לא נעשתה כראוי, יש להיוועץ בעורך דין המתמחה בתחום זה.

 

עורך דין לענייני משפחה תל אביב

ענייני משפחה, תחום מורכב

אנו מתמחים גם בתחום הסכמי ממון במשפחה, שחשיבותם עולה במיוחד במקרים בהם בני הזוג העתידיים אינם באים מאותו רקע כלכלי או במקרים של מעבר לגור יחד ללא נישואין (כידועים בציבור) או של נישואים חוזרים פעם שנייה או שלישית. במקרים אלו הסכם ממון יכול למנוע סכסוכים ואי הבנות רבות בין בני המשפחה וכן עוגמת נפש מיותרת.

כמו-כן, תחום מומחיות נוסף במשרד הוא בנושא ניהול עזבונות של נפטרים, איתור יורשים, פריעת חובות שלהם והסדרה של חלוקת העיזבון בין היורשים. עורכת דין הדסה שמואלביץ מטפלת בכל נושא מעמד אישי במשפחה כולל גירושין ומזונות, אימוץ ואפוטרפסות ברגישות ומקצועיות. 

לשירותכם בכל עת.

יצירת קשר